Wirtualne biuro Wrocław, wirtualny adres Wrocław

Zadzwoń do nas! 793 739 739

Prowadzenie firmy w czasie koronawirusa

« Powrót do bloga

Prowadzenie firmy w czasie koronawirusa z pewnością nie należy do zadań łatwych. 

Wielu przedsiębiorców zamknęło czasowo swoje biznesy i teraz liczy straty z tym związane oraz rosnące koszty. Zwłaszcza prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i wynajmujący lokal od osób trzecich. Nadal jako profesjonaliści, zmuszeni są płacić często wysoki czynsz, mimo zaprzestania świadczenia usług czy sprzedaży. I nadal mogą odpowiadać za straty przedsiębiorstwa bez ograniczeń.

Jak to zmienić? Czy są rozwiązania zmniejszające koszty prowadzonej działalności lub ograniczające odpowiedzialność przedsiębiorcy?

Prowadzenie firmy w czasie koronawirusa i po jego ustaniu niewątpliwie może być łatwiejsze i wiązać się ze znacznie niższymi kosztami. 

Zamiast wynajmować lokal, warto rozważyć opcję wirtualnego biura. Wiąże się ona z najmem adresu w atrakcyjnej lokalizacji, najczęściej w centrum miasta. Biura wirtualne oferują przedsiębiorcom odbiór korespondencji, skanowanie dokumentów, a czasami także możliwość najmu sali konferencyjnej na godziny. Gdy chcemy spotkać się z kontrahentem, wynajmujemy salę konferencyjną w biurze wirtualnym na czas spotkania. Co jakiś czas otrzymujemy korespondencję w formie skanów, ewentualnie odbieramy ją osobiście. Resztę usług możemy świadczyć z domu. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób pracujących zdalnie, freelancerów, specjalistów czy różnego rodzaju doradców. A osób pracujących w taki właśnie sposób jest coraz więcej. Wszystkie usługi wirtualnego biura są dostępne za stosunkowo nieduże kwoty, w okolicach 50-150 zł miesięcznie w zależności od wybranego pakietu. A jakie opcje i za jakie stawki oferuje konkretne wirtualne biuro oraz gdzie się znajduje, sprawdzimy w Internecie.

Jednym ze sposobów na ograniczenie odpowiedzialności za biznes jest natomiast założenie spółki z o.o.  

Obecnie jest to trudne, z uwagi na przestój pracy sądów. Postępowania rejestracyjne w KRS toczą się na mocno zwolnionych obrotach. Warto pomyśleć zatem o rejestracji spółki z o.o. przez Internet, bez wychodzenia z domu. Wszystko to możliwe jest w systemie elektronicznym S24. A gdy nie zamierzamy zakładać takiej spółki samodzielnie, warto zastanowić się nad zakupem „gotowej” (zarejestrowanej uprzednio) i „czystej” (bez zobowiązań) spółki z o.o.  Będąc wspólnikiem spółki z o.o. ograniczymy naszą odpowiedzialność majątkową za zobowiązania względem kontrahentów. Zwłaszcza w tym trudnym okresie epidemii, gdy wielu przedsiębiorców, nie mogąc prowadzić działalności, popada w długi.

Prowadzenie firmy w czasie koronawirusa i po jego ustaniu może być zatem mniej kosztowne i bardziej bezpieczne. Połączenie możliwości zakupu gotowej spółki z o.o. z ewentualnym najmem adresu w ramach wirtualnego biura prawdopodobnie okaże się strzałem w dziesiątkę. Wielokrotnie to zmniejszy koszty stałe prowadzonego przez nas biznesu.

Niewątpliwie warto już teraz rozważyć któreś z wyżej wymienionych rozwiązań i zacząć wprowadzać je w życie.

Potrzebujesz gotowej spółki bez wychodzenia z domu?

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

tel.: +48 508 186 932


Czytaj więcej:

1. Gotowa czysta spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

2. Spółka z o.o. czy jednoosobowa działalność gospodarcza?


Wirtualne biuro

Wirtualne biuro i adres we Wrocławiu. Oferujemy usługi wirtualnego biura, adresu do rejestracji firmy, obsługi korespondencji. Idealne rozwiązanie dla Przedsiębiorców potrzebujących adresu firmowego w centrum miasta. Sprawdź i zamów pakiet dla siebie.

więcej

Sprzedaż i rejestracja spółki

Spółki zoo, gotowe spółki na sprzedaż. Rejestracja spółek zoo, sprzedaż spółek. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w zakresie sprawnej obsługi spółek i potrzeb przedsiębiorców. Oferujemy czyste spółki dla celów szybkiego uruchomienia działalności.

więcej

Dział prawny

Porady prawne Wrocław, obsługa prawna firm. Nasz dział prawny zajmuje się pomocą prawną, reprezentacją prawną Klientów, obsługą dokumentacji spółek, przygotowywaniem pism, sprawdzaniem umów oraz doradztwem.

więcej

Biura rachunkowe

Biuro rachunkowe Wrocław, usługi księgowe. Pełna księgowość firm i obsługa kadrowo podatkowa przedsiębiorców. Gwarantujemy rzetelność i biznesowe podejście. Obsługujemy i doradzamy firmom najkorzystniejsze rozwiązania.

więcej

Kontakt

Tel.: +48 793 793 793
Napisz e-mail

Zobacz gdzie jesteśmy

ul. Wita Stwosza 16
50-148 Wrocław
NIP 897 179 57 79

Zobacz na mapie O Tutaj